Informacje urzędowe

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Wójt Gminy Bolesław informuje, że od dnia 3 sierpnia do 31 sierpnia 2020r. producenci rolni, będący w posiadaniu lub współposiadaniu gruntów rolnych na terenie Gminy Bolesław mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Kompletne wnioski przyjmowane są na parterze w wyznaczonym miejscu za drzwiami Urzędu Gminy w Bolesławiu

>> Czytaj więcej: ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Wybory Prezydenta RP już w najbliższą niedzielę

Wybory prezydenckie 2020Już w niedzielę 28 czerwca będziemy wybierać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy kolejną szansę, by zadecydować o losie swoim i swoich bliskich.  Dlatego tak ważne jest, abyśmy w niedzielę, 28 czerwca, poszli do lokalu wyborczego i wrzucając swój głos do urny świadomie zdecydowali. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału niedzielnych w wyborach.

Wójt Gminy Bolesław
Kazimierz Olearczyk

>> Czytaj więcej: Wybory Prezydenta RP już w najbliższą...

tarcza dla samorządów

500000

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk uczestniczył w konferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej podczas której Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski wręczył przedstawicielom samorządów Powiatu Dąbrowskiego symboliczne czeki z puli Funduszy Inwestycji Samorządowych. Gmina Bolesław otrzymała zapewnienie pozyskania z budżetu państwa środków finansowych na realizację inwestycji w latach 2020/2021 w wysokości 500 000 złotych.

Więcej informacji na stronie:

https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/78-mln-z%C5%82-z-funduszu-inwestycji-samorz%C4%85dowych-dla-powiatu-i-samorz%C4%85d%C3%B3w-gminnych.html

odwołanie stanu pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z obniżeniem poziomu wody na rz. Wisła i Dunajec poniżej poziomu ostrzegawczego, a także w związku z korzystnymi prognozami pogody na najbliższy okres odwołuje się z dniem 26 czerwca 2020 r. od godz. 08.00 stan pogotowia przeciwpowodziowego na obszerze gminy Bolesław.

Zarządzenie nr 20/2020 Starosty Dąbrowskiego z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie odwołania pogotowia przeciwpowodziowego

Stan Pogotowia Przeciwpowodziowego

W zwiazku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na wodowskazie w m. Karsy gm. Gręboszów i w m. Szczucin gm. Szczucin na rzece Wisła oraz w m. Żabno na rzece Dunajec a także prognozami meteorologicznymi wezbrania i przekroczenia stanów ostrzegawczych rz. Wisła poniżej ujścia rz. Dunajec, wprowadza się stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy: Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów i Szczucin od godziny 8.00 dnia 23 czerwca 2020 roku.

Zarządzenie nr 19/2020 Starosty Dąbrowskiego z dnia 23 czerwca 2020 r. w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego.