Informacje urzędowe

Transport na szczepienia dla osób starszych i niepełnosprawnych

Szczepionka przeciw koronawirusowi 695x462Wójt Gminy Bolesław uruchamia transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciw COVID-19. Z transportu mogą skorzystać osoby:
- posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami
- mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym sakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca szczepień

24 grudnia 2020 r. Urząd Gminy będzie nieczynny

495px POL gmina Bolesław powiat dąbrowski COA.svgUprzejmie informujemy, że w dniu 24.12.2020 r. (czwartek) Urząd Gminy będzie nieczynny.

Dzień ten jest dniem wolnym w zamian za święto przypadające w sobotę 26 grudnia.

Za utrudnienia przepraszamy.


  

Prawo pracy i prawa pracownika – o czym trzeba wiedzieć

W Polsce jest kilka rodzajów zatrudnienia, które mają różny charakter i konsekwencje. Jeżeli pracujemy na podstawie umowy zlecenie, to mamy inne prawa i obowiązki niż ktoś, kto ma umowę o pracę. Jeżeli masz pytania i wątpliwości dotyczące różnych form zatrudnienia – nasz konsultant jest do Twojej dyspozycji! Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Wróć z POWERem!”. Pomagamy młodym wracającym z zagranicy urządzić się na nowo w Polsce. Wyjaśniamy nie tylko zawiłości prawa pracy, oferujemy o wiele więcej!