Informacje bieżące

Informacja dotycząca wywozu śmieci wielkogabarytowych

Urząd Gminy w Bolesławiu informuje mieszkańców Gminy Bolesław, że w dniu 17 czerwca 2019 roku dla miejscowości Bolesław, Kanna, Pawłów, Strojców i Tonia i 18 czerwca 2019 roku dla miejscowości Samocice, Podlipie, Kuzie i Świebodzin odbędzie się zbiórka śmieci wielkogabarytowych. Śmieci należy wystawić przed własne posesje do godziny 7.00

Ruszają kolejne formy wsparcia dla rolników

Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.
Nie jesteś ubezpieczony w KRUS? Nic nie szkodzi

>> Czytaj więcej: Ruszają kolejne formy wsparcia dla...

Informacja dotycząca dyżuru pracownika ARIMR w Urzędzie Gminy w Bolesławiu.

komunikatARiMR informuje rolników, że w dniu 30 maja 2019r w godzinach od 8.00 do 15.00 pracownik oddziału w Dąbrowie Tarnowskiej będzie pełnił dyżur w Urzędzie Gminy w Bolesławiu - pok. Nr 4.
Pracownik będzie drukował wnioski obszarowe które są niezbędnym załącznikiem do wniosków o szacowanie strat w uprawach rolnych i budynkach gospodarczych.
Prosi się o zabranie ze sobą numeru gospodarstwa ewentualnie posiadanego wniosku w wersji papierowej.Nabór wniosków: nr 1/2019/G o przyznanie pomocy na operacje w ramach przedsięwzięcia: Przedsięwzięcie 1.2.2 Zachowanie i promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LGD

logotypy prow 2014 2020 perly ponidzia 01
Lokalna Grupa Działania "Perły Ponidzia" działająca na terenie gmin: Skalbmierz, Bejsce, Czarnocin, Opatowiec, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno ogłasza nabór wniosków: nr 1/2019/G o przyznanie pomocy na operacje w ramach przedsięwzięcia: Przedsięwzięcie 1.2.2 Zachowanie i promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LGD w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

>> Czytaj więcej: Nabór wniosków: nr 1/2019/G o...