Informacje bieżące

II KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

„Chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym, jak w Polsce”. Stanisław Dobrzycki, „O kolędach” (1923).

8 Grudnia br. w świetlicy Urzędu Gminy odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławiu. Publiczność wysłuchała bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu dzieci oraz młodzieży uczęszczających na lekcje gry na instrumentach prowadzonych przez pana Krzysztofa Romana w GBP w Bolesławiu.

>> Czytaj więcej: II KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Życzenia

boże narodzenie

Debata społeczna w Bolesławiu

debata miniW dniu 26.11.2019 r. o godzinie 10.00 w budynku Urzędu Gminy Bolesław odbyła się debata społeczna dotyczącą problemu bezdomnych zwierząt na terenie Gminy Bolesław i Mędrzechów. W debacie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych:  Wójt Gminy Bolesław, Burmistrz Szczucina oraz Wójt Gminy Mędrzechów, przedstawiciele Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” a także mieszkańcy gminy Bolesław i Mędrzechów.

>> Czytaj więcej: Debata społeczna w Bolesławiu

Święto Niepodległości w Gminie Bolesław

 1478812145Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, które jest na stałe wpisane w kalendarz każdego patrioty. Jest wyrazem szacunku dla dokonań naszych przodków walczących w obronie ojczyzny, a także źródłem wiedzy historycznej i patriotycznych doświadczeń. Odzyskanie niepodległości i powrót po wielu latach zaborów wolnego państwa polskiego dla wszystkich Polaków stanowi wartość, którą doceniamy i szanujemy również na szczeblu lokalnym. Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Bolesław rozpoczęły się programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół. Następnie ks. Robert Groch - proboszcz parafii pw. św. Wojciecha odprawił uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny oraz przodków walczących o honor i wolność kraju.

>> Czytaj więcej: Święto Niepodległości w Gminie Bolesław