Gospodarka

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego i IX Spotkanie Kultur

Ś miniW niedzielę, 28 sierpnia br. na placu przy C.H. „Dąbrowiak" w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się już po raz ósmy „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego skupiające samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy gminne z terenu naszego powiatu, partnerem strategicznym i współorganizatorem jest spółka „Invest Nieruchomości" – właściciel „Dąbrowiaka". Gospodarzami tegorocznej imprezy są Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

>> Czytaj więcej: VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego i IX...

Pielgrzymi ŚDM gościli w Bolesławiu

imagesW dniu wczorajszym na terenie naszej Gminy gościliśmy pielgrzymów z Anglii którzy w ramach tygodnia misyjnego Światowych Dni Młodzieży odwiedzali ciekawe miejsca na powiślu dąbrowskim. Młodzież do Bolesławia przyjechała z Zalipia gdzie mogła zobaczyć lokalny folklor na przykładzie zagrody Felicji Curyłowej. Wcześniej odwiedziła Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Był czas na zwiedzanie, posiłek i modlitwę.

>> Czytaj więcej: Pielgrzymi ŚDM gościli w Bolesławiu