Loteria fantowa
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek 21-12-15 | 09:45
- Mateusz
W dniach od 14 do 16 grudnia 2015 r. młodzież i opiekunowie realizujący projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” przeprowadzili w gimnazjum loterię fantową pod hasłem „Sprawmy Radość Innym”.Dzięki ofiarności młodzieży gimnazjalnej oraz nauczycieli zostały przygotowane różnorodne fanty min. maskotki, książki, przybory szkolne, słodycze, owoce, filmy, obrazy oraz biżuteria. Również cenne upominki zostały ufundowane przez głównych sponsorów loterii, którymi w tym roku byli:




W dniu 07.12.2015 r. na sali narad w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyło się walne zebranie członków Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Perły Ponidzia”
Już po raz trzeci grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” działająca w gimnazjum przy Zespole Szkół w Bolesławiu w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo’ zorganizowała mikołajkowe „Zdrowe, kolorowe śniadanie”. Głównym celem tego spotkania było przypomnienie młodzieży jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie oraz jak duży wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna. Wspomniano również o zgubnym wpływie różnych nałogów na nasz organizm.
W dniu 1 maja 2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Bolesławiu odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Do zmagań sportowych przystąpiło 7 sołectw: Bolesław, Kanna, Strojców, Tonia, Samocice, Świebodzin oraz Kuzie. Obowiązywał system pucharowy w związku z czym drużyna przegrana odpadała. Po pierwszej rundzie rozgrywek pozostały 4 najlepsze zespoły, które wygrały swoje mecze. W pierwszym półfinale Świebodzin uległ drużynie z Bolesławia, z kolei drugi półfinał wygrała drużyna z Kuzia pokonując Kannę. Mecz o 3 miejsce to zacięty bój drużyn ze Świebodzina oraz Kanny, dopiero po tie breaku lepszy okazał się Świebodzin, drużyna z Kanny zajęła miejsce zaraz za podium. W finale górą była drużyna z Bolesławia pokonując Kuzie i tym samym zdobywając najcenniejsze trofeum. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, z kolei 3 pierwsze miejsca otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Bolesław Kazimierza Olearczyka.